bélflóra
Az előző két bejegyzésben ismertettük az áteresztő bél szindróma tüneteit és okait, most a betegség kivizsgálásáról és kezelési lehetőségeiről tudhatsz meg hasznos információkat.
Szokatlan, megmagyarázhatatlan hasi tüneteid vannak? Lehet, hogy áteresztő bél szindrómában szenvedsz?
Az allergia sok ember mindennapjait nehezíti meg, hiszen a betegség folyamatos küzdelmet jelent a kellemetlen tünetekkel. Ezek nagyon változatos skálán mozoghatnak, kezdve a szemviszketéstől, orrfolyáson, tüsszögésen, torokkaparáson, köhögésen, asztmán át, az enyhébb-súlyosabb bőrelváltozásokig, emésztési problémákig.
Akkor ne várd meg, amíg nagyobb lesz a baj - gondoskodj a bélflórád egyensúlyának helyreállításáról! A tudomány kezdetben csak a betegséget okozó mikroorganizmusokkal foglalkozott, de idővel felismerték, hogy a szervezetünk törékeny egyensúlyban él a körülöttünk, illetve a bennünk élő mikroorganizmusokkal.
A glutamin egy aminosav, ami javarészt az izomzatban található. A szervezeted kis mennyiségben képes előállítani, de ez egy kiadós edzés után szinte kimerül, emiatt a sportkedvelők rendszeresen pótolják. Nézzük milyen hatása lehet még az L-glutaminnak!
Az immunrendszered védelme 70-80%-ban a bélrendszerben dől el. Ide viszont nap, mint nap kerülnek a táplálkozás során baktériumok, vírusok és élesztőgombák, amelyek okozhatnak rizikós helyzeteket.
Rengetegen kerülnek olyan helyzetbe, amikor több kalóriát fogyasztanak el egy nap alatt, mint amennyit a napi tevékenységek és a testmozgás során elégetnek. Sajnos az extra kalóriákat a szervezet zsír formájában spájzolja be. Mi vezet az elhízásig?