cink
Az ásványi anyagok - hasonlóan a vitaminokhoz - nélkülözhetetlenek a szervezetünk működéséhez. Két csoportjuk van: a makroelemek és a mikroelemek. A makroelemek közé azok az ásványi anyagok tartoznak, amelyekből naponta néhány grammra van szüksége a szervezetnek. Pl.: nátrium, kálium, magnézium, kalcium, foszfor, klór.
Másik csoportjukat a mikroelemek adják, ezekből naponta csak néhány milligramm bevitele szükséges (vas, CINK, réz), de ide tartoznak azok a nyomelemek is, amelyekből csupán mikrogrammnyi mennyiségű bevitel szükséges a szervezet számára: szelén, molibdén, jód, mangán, fluor, króm, kobalt, nikkel.
Miért fontos a cink?
“Vége van a nyárnak, hűvös szelek járnak”... Na jó, azért még nem teljesen, de bizonyára már Te is felvetted a dolgos hétköznapok fonalát. Előbb-utóbb ki fog ürülni a vitaminkészlet, amit pótolni kell, különben hamar ledönt a fáradtság és mindenféle betegség!
Minden fésülködés kész gyötrelem. Nem csak azért, mert nehéz kibontani a hajszálaidat, hanem azért, mert egyre félelmetesebb látnod a fésűben maradt végeredményt. Néhány kihulló hajszál miatt nincs okod az aggodalomra: teljesen természetes folyamat. De, amikor már naponta 100-130-nál is több hajszálat veszítesz el, jogos a szorongásod.
Mi okoz kóros hajhullást, mit tehetsz ellene? Következzen minden, amit tudni akartál a hajhullás okairól.