hajhullás
Szőke, barna, rövid, hosszú, sima vagy göndör - a haj bármilyen lehet, csak egészségesen csillogjon, ne töredezzen és ne hulljon. Az egészséges, dús hajért azonban tenned kell: változtatni a rossz szokásaidon, a hajtípusnak megfelelő ápolószereket választani, és belülről is támogatni a hajhagymák működését. Összetett feladat, de megéri a részletekre figyelni, mert a hajról való gondoskodás meghozza a gyümölcsét!
A pajzsmirigy számos anyagcsere és hormonális folyamat szabályozásának a karmestere.
Két hormon termeléséért felelős, amelyek képzéséhez a szervezetednek jódra is szüksége van, ezért a napi jódszükséglet fedezéséről mindig gondoskodnod kell. Fontos a megfelelő mennyiségű szelén bevitele is (50-100 µg/nap).
A pajzsmirigy megbetegedései a különböző tünetek miatt sok esetben nem, vagy csak hosszú idő után kerülnek felismerésre.
A vitaminok jelentőségét nem lehet elégszer hangsúlyozni: nélkülözhetetlenek szervezetünk működéséhez. Ha bizonyos elemek nem kellő mennyiségben szerepelnek az étrendünkben, akkor hiánybetegségek léphetnek fel. Elengedhetetlenek az anyagcsere-folyamatokhoz, az ízületeink, csontjaink, látásunk, bőrünk, idegrendszerünk és vérképző-rendszer működéséhez.
Egyre többen küzdenek az inzulinrezisztencia és a cukorbetegség tüneteivel és szembesülnek a magas vércukorszint sejteket és szöveteket károsító hatásaival. Senkinek sem lenne szabad eljutnia addig a pontig, amikor már olyan visszafordíthatatlan szövődmények alakulnak ki, mint a látásromlás, veseelégtelenség, szív-és keringési problémák, idegrendszeri elváltozások.