hormonrenszer
Hogy miért jó a szervezeted számára a halolaj? Előző két cikkünkből már kiderült, hogy a halolaj és a benne található Omega-3 zsírsavak hogyan segíthetnek az agy és az idegrendszer, valamint a szív- és érrendszer egészségének megőrzésében vagy egészségének helyreállításában. De a jótékony élettani hatásoknak ezekkel még nincs vége - ugyanis amerikai kutatók vizsgálataiból fény derült arra, hogy az Omega-3 zsírsavak hatással lehetnek az inzulinrezisztenciára is.
A pajzsmirigy a gége, illetve légcső előtt elhelyezkedő hormontermelő szerv, ami két hormont termel: tiroxint (T4) és trijód-tironint (T3). Ezek a hormonok az emberi szervezet majdnem minden anyagcsere-folyamatát befolyásolják, így a pajzsmirigy túl- vagy alulműködése számos szerteágazó panaszt idézhet elő.
Szőke, barna, rövid, hosszú, sima vagy göndör - a haj bármilyen lehet, csak egészségesen csillogjon, ne töredezzen és ne hulljon. Az egészséges, dús hajért azonban tenned kell: változtatni a rossz szokásaidon, a hajtípusnak megfelelő ápolószereket választani, és belülről is támogatni a hajhagymák működését. Összetett feladat, de megéri a részletekre figyelni, mert a hajról való gondoskodás meghozza a gyümölcsét!
A pajzsmirigy számos anyagcsere és hormonális folyamat szabályozásának a karmestere.
Két hormon termeléséért felelős, amelyek képzéséhez a szervezetednek jódra is szüksége van, ezért a napi jódszükséglet fedezéséről mindig gondoskodnod kell. Fontos a megfelelő mennyiségű szelén bevitele is (50-100 µg/nap).
A pajzsmirigy megbetegedései a különböző tünetek miatt sok esetben nem, vagy csak hosszú idő után kerülnek felismerésre.
Itt a tavasz, s vele együtt az allergiaszezon kezdete is. Lehet, hogy te is azok közé tartozol, akik allergiás reakció okozta tünetektől szenvednek. Akár szénanátháról, ekcémáról, asztmáról van szó - minden esetben a szervezeted megváltozott, a szokásostól eltérő válaszreakciója lép fel bizonyos – a nem allergiás személyeknél ártalmatlan – anyagokkal szemben.