MIKÉNT ELŐZHETED MEG AZ ÉRELMESZESEDÉST ÉS TÁMOGATHATOD SEJTJEIDET?
Az L-arginin esetében az ember majdnem hátradőlhet, hogy erről legalább nem kell gondoskodnia. De csak majdnem! Az arginin ugyan nem egy esszenciális aminosav, a szervezet elő tudja állítani - bár meglehetősen lassan. Ám mégis szükséges pluszban bevinni a táplálékkal, ha gyors fehérjeszintézis zajlik a testedben, ha épp sok stressz ér, vagy intenzív edzést végzel.
A lassú, de önellátó folyamat miatt az arginin egy “félesszenciális” aminosavnak minősül. De mi lesz addig a testeddel, amíg várja az újratöltődő arginint?
Az L-argininnek kritikus szerepe van, mert ha hiány lép fel, az megzavarja a sejtek és a szervek működését.
![]() |
1 700 Ft |
Nézzük mi válthatja ki a hiányállapotot!
Mindegy, hogy lelki vagy fizikai eredetű stressz kínoz, ez mindenképp “arginingyikos”. Amellett, hogy megoldást kell találni a stresszes helyzetre, ajánlott argininforrásokat is fogyasztani: diót, tökmagot, szezámmagot, quinoát, barna rizst, zablisztet, húsféléket, halféléket (tehát fehérjetartalmú élelmiszereket).
Az L-arginin aminosav küldetése, hogy fokozza a nitrogén-oxidot a szervezetben, ami által tágulnak az erek, javul a vérkeringés, tehát jelentősen támogatja az egészséges szív-és érrendszert. Ezenfelül segíti a tápanyag, az oxigén, a folyadék és a hormon szállítását a sejtekhez. További szerepe a védekezésben van, mivel segíti a mérgező anyagok kisöprését, hozzájárul a máj méregtelenítő funkciójához.
Fizikai terhelés, nagyobb edzések során javasolt táplálékkiegészítőként való bevitele. Szívesen alkalmazzák a sportolók, mert védi az izmokat, fokozhatja azok hatását, segíthet a lerakódott zsír bontásában. De megfigyelheted majd, hogy szinte minden szerv működésére pozitívan hathat!
Honnan tudhatod, hogy L-arginin hiányod van?
Erre utaló jel lehet a hajhullás, a lassú sebgyógyulás, bőrkiütések, egyéb bőrproblémák, fertőzések.