TUDOD-E? MIRE JÓ AZ L-GLUTAMIN?
A glutamin egy aminosav, ami javarészt az izomzatban található. A szervezeted kis mennyiségben képes előállítani, de ez egy kiadós edzés után szinte kimerül, emiatt a sportkedvelők rendszeresen pótolják.
Nézzük milyen hatása lehet még az L-glutaminnak!
|
[1.] FONTOS AZ IMMUN-ÉS EMÉSZTŐRENDSZER SZÁMÁRA
Az L-glutamin remek forrása az immunsejteknek, ide sorolva a fehérvérsejteket és némely bélsejteket. Vérben lévő szintje kritikusan alacsonnyá válhat egy műtét vagy komolyabb égési sérülés miatt. Kiemelkedő tápanyag a bélrendszer számára is, segíthet a bélgyulladás leküzdésében, vagy az élelmiszerérzékenység esetén.
[2.] GÁTOLJA AZ IZOMSZÖVETEK LEBONTÁSÁT
Egy intenzívebb edzés során felére csökkenhet a glutamin szinted, a tested pótolni szeretné az energiát, és glutamin hiányában elkezdi lebontani az izmaidat. A glutaminpótlással nem jársz így, jobban bírhatod a strapát és helyre teheti a vázizmot is.
[3.] JAVÍTHATJA AZ ÁLLÓKÉPESSÉGET
Átalakítja a felhalmozódott ammóniafelesleget egyéb aminosavakká, támogathatja az izomláz mulasztását, elűzheti a rossz baktériumokat a bélből. Mindez már alapvető támpont egy edzésterv fenntartásához, és hogy jobban bírd szusszal.
[4.] FENNTARTHATJA AZ EGÉSZSÉGES BÉLFLÓRÁT
A glutamin egyik legnagyobb fogyasztói a bélsejtek. Ha kiürült a glutamin, akkor legyengül az emésztőrendszer védekezőképessége is, amivel megváltozik a bélflóra, így átengedi a mérgező anyagokat a vérkeringésbe. Az L-glutamin helyreteheti ezt az áteresztő bélszindrómát.
[5.] SERKENTHETI A ZSÍRÉGETÉST
Mérsékli az inzulinszintet és kiegyensúlyozza a vércukorszintet. Ezzel beindíthatja a zsírégetést és az izomnövelést. A szervezet mindehhez nem az izomtömegből nyeri az energiát, hanem a glutaminból.
[6.] FELSZÁMOLHATJA AZ IZOMGÖRCSÖKET
Amikor alszol és begörcsöl a lábad, akkor dolgozik a szervezeted azon, hogy az izmokból L-glutamint nyerjen az összehúzódással. Az aerob mozgások után szokott ez leginkább előfordulni. Ha gyakran jársz így, mindenképp pótold a glutamint!
Itt találod a tudnivalókat az L-glutamin adagolásáról: https://www.jomtom.hu/l-glutamin-hasznalati-protokollok